Jak ozdobnie złożyć serwetki

Share it on your social network:

Or you can just copy and share this url

Dodaj ten przepis do ulubionych

Zaloguj się lub zarejestruj żeby tworzyć listę ulubionych przepisów.

Jak ozdobnie złożyć serwetki

  Jak to zrobiłam, krok po kroku:

  Share

  Ozdobnie złożone serwetki na stole, to równie ważny element jak dania, które na nim stawiamy. Ozdobne składanie serwetek jest łatwe i można do tego celu użyć zarówno serwetek materiałowych jak i papierowych. Oczywiście im lepszej jakością są serwetki papierowe tym wyglądają ładniej na stole, dlatego na naprawdę uroczyste okazje kupmy, grube, flizelinowe serwetki. Najlepiej jednak i najbardziej elegancko będzie użyć materiałowych, najlepiej lnianych serwetek.

  Serwetki powinny pasować do obrusa lub podkładek, które znajdują się pod talerzami. Nie zapominajmy, aby ładnie komponowały się również ze sztućcami i zastawą.

  Kompletując zastawę pamiętajmy, że najłatwiej dobierzemy dodatki do gładkiej, jednolitej porcelany. Najlepiej sprawdzi się biała lub w kolorze kości słoniowej, ożywimy ją właśnie serwetkami, świecznikami lub pojedynczymi półmiskami z ozdobnym wzorem.

  Oto kilka moich propozycji jak odświętnie złożyć serwetki na duże i nieco mniejsze okazje.

   

  Jak złożyć serwetki
  Serwetka TUBA
  Duża lniana serwetka, lekko wykrochmalona. Bardzo ładnie wyglądająca serwetka złożona w ten ozdobny sposób. Składanie zajmuje mało czasu i jest bardzo łatwe. Do ozdobnego składania serwetek w ten sposób możemy poprosić nawet dzieci, z pewnością poradzą sobie doskonale.
  W tem sam sposób można również złożyć serwetki papierowe.
  U mnie serwetki 45 x 45 cm.
  Serwetka Choinka
  Serwetka Choinka.
  Bardzo efektowne, świąteczne składanie serwetek. Najlepiej kiedy serwetki są w kolorze zielonym. Składać można serwetki materiałowe i papierowe. Ozdobne składanie serwetek w kształt Choinki jest pracochłonne. Oprócz serwetek potrzebne będą patyczki, lub krótkie patyczki na których zawiązujemy maleńką, czerwoną kokardkę. Jeśli na Święta chcecie złożyć w ten sposób serwetki, zróbcie to dzień wcześniej, żeby potem nie śpieszyć się.
  U mnie papierowa serwetka 30×30 cm.
  Serwetka Złożona Ozdobnie w rozetkę
  Ozdobnie złożona serwetka – Rozetka 
  Bardzo zdobna serwetka, łatwa do złożenia. Można użyć serwetek materiałowych i papierowych.  Składanie ozdobne serwetek w kształt Rozetki, zajmuje niewiele czasu, a papierowa serwetka doskonale trzyma kształt.
  U mnie serwetka 30 x 30 cm.
  Ozdobne Składanie Serwetek
  Serwetka Tuba ze Wstążką 
  Bardzo łatwy sposób na ozdobne składanie serwetek, ten jest nieco urozmaiconą Tubą, bo związujemy serwetkę wstążką i robimy małą kokardkę. Wygląda bardzo ładnie, jest szybki i prosty do wykonania.
  Można składać serwetki papierowe i materiałowe.
  U mnie granatowa serwetka papierowa 30 x 30 cm i srebrna, cieniutka 0,5 cm wstążka satynowa.
  (Visited 2 851 times, 1 visits today)

  Dorota

  Kawa Inka Latte z syropem
  previous
  Kawa Latte z syropem pomarańczowym
  Zapiekanka Makaronowa
  next
  Zapiekanka Makaronowa
  Kawa Inka Latte z syropem
  previous
  Kawa Latte z syropem pomarańczowym
  Zapiekanka Makaronowa
  next
  Zapiekanka Makaronowa

  Zapraszam do komentowania i dziękuję za Twoją opinię